Info panel - katalog
13.00

Thuja occidentalis ´Smaragd´ 80-100cm

Skladem: ano 100+ ks
Cena: 299 Kč
Cena bez DPH: 260 Kč
15
Barva: Smaragdově zelená
Velikost: 80-100cm
Velikost konrejneru: ZB

Původ: Odrůda vyšlechtěná v roce 1950, původní druh pochází z východu Severní Ameriky. Roste často v bahnitých vlhkých půdách a kolem řek, často tvoří celé lesy.
Vzhled: Středně rostoucí pravidelný kuželovitý zerav, výška 3-4 m. Jasně zelené, lesklé a husté olistění, velmi atraktivní, stálé po celý rok. Šišky jsou drobné, 8 mm dlouhé, dozrávají v září. Strom dosahuje ve 20. roku výšky 3-4 m, kolem 50. roku výšky 5 až 6 m.

Nároky: Půda kvalitní, raději lehčí, propustná, slabě kyselá až alkalická. Příliš kyselé půdy upravíme mletým vápencem. Vyžaduje dostatek světla, při delším zastínění roste za světlem a naklání se. V příliš vysychavé půdě může předčasně shazovat starší jehlice a řídnout. Pomáhá silnější vrstva kůrového mulče.

Použití: Vhodná součást jehličnatých skupin, poskytuje pravidelný kuželovitý tvar koruny se svěží zelenou barvou. Snad nejoblíbenější odrůda pro výsadbu živých plotů. Při výsadbě živého plotu vysazujeme na vzdálenost 50-60cm v řadě.


Proč tůje od nás?

Naše rostliny pěstujeme na dobrých humózních půdách. Pravidelně rostliny hnojíme a zastřihujeme pro hustší růst. Bal u rostlin je vždy adekvátní k velikosti tůje.

Rostliny připravujeme den, maximálně dva dny před expedicí popřípadě před výsadbou na Vaší zahradu.

Ročně máme připraveno pro zákazníky 1500 až 2000ks rostlin.

Související zboží