Info panel - katalog
1.00

Spiraea bumalda ´Anthony Waterer´

Skladem: ano 10+ ks
Cena: 59 Kč
Cena bez DPH: 51 Kč
15
Barva: Zelená
Barva květu: Červená
Velikost: 30-50cm
Velikost konrejneru: p13
Původ: Kříženec nejistého původu, nejčastěji jsou uváděny rodičovské druhy S. albiflora x S. japonica. Spiraea x bumalda je velice podobná druhu S. japonica od kterého se velmi obtížně rozeznává a tak jsou často odrůdy tohoto původu řazeny jednotně pod druh S. japonica . Odrůda vyšlechtěna v roce 1875 ( Waterer).

Vzhled: Nízký, hustě rozvětvený keř, letorosty rýhované, v mládí chlupaté. Listy opadavé, vejčitě kopinaté (3-7 cm), 2x ostře pilovité, zelené, často žlutavě nebo smetanově panašované, na podzim tmavě červené s bronzovým nádechem. Kvete v červnu až srpnu karmínově červenými květy, které jsou poskládané v chocholičnatých, 6-12 cm širokých, plochých latách. Roční přírůstek je 10 až 20 cm, keř dosahuje v 10 letech výšky 0,8-1,0 m, šířky 0,9 -1,2 m.

Nároky: Nenáročný, roste v běžné zahradní půdě, slabě kyselé až slabě alkalické reakce. Slunce, v přístěnu málo kvete a keře jsou řídké. Rostliny je vhodné na jaře zkrátit přibližně na polovinu, tím zajistíme husté větvení a bohaté kvetení.

Použití: Vysazujeme převážně ve skupinách, uplatnění najde jak v menších, tak větších zahradních úpravách. Snad nejpoužívanější tavolník pro plošné zahuštěné výsadby ( spon 30-40 cm) a samozřejmě pro nízké tvarované a především volně rostoucí živé ploty. Vysazujeme na vzdálenost 20-35 cm.
Ochrana rostlin(doporučujeme)
Související zboží